Nowe mieszkania Poznań – Osiedle Nove Olendry

Nove Olendry to połączenie nowego budownictwa z wieloletnią tradycją Naramowic

Pierwsze wzmianki o Naramowicach pojawiają się w historii około 1366 roku. Dzieje dzielnicy rozpoczęły się od jednego młyna, zakupionego przez biskupa Jana od właściciela podpoznańskiego Swarzędza. Naramowice, swoją dzisiejszą nazwę zawdzięczają rycerzowi Naramowi, który w tamtym czasie był świadkiem podpisania owego dokumentu. Pierwszymi mieszkańcami obszaru, na którym dzisiaj znajduje się Osiedle Nove Olendry, była rodzina Erazma Naramowskiego. Zakupił on wówczas ziemie leżące zaledwie 4 kilometry od centrum miasta średniowiecznego Poznania i przybrał nazwisko od nabytych dóbr. Przez wiele lat tereny Naramowic w Poznaniu były prywatną własnością rodziny Naramowskich, aż do XIX wieku, kiedy to zaczyna się najnowsza historia Naramowic i rozwój nowych inwestycji.

Oledrzy-wiatrak

W drugiej połowie XIX wieku, w Naramowicach, na północnym odcinku ulicy Jasna Rola powstała wieś o nazwie Naramowice Olędry, którą wybudowali osadnicy przyjeżdżający z Holandii do Polski. Holenderscy przybysze dobrze znali się na rolnictwie i budownictwie, co w znaczący sposób przyczyniło się do dynamicznego rozwoju dzielnicy. Inwestycja Nove Olendry powstanie w miejscu istnienia historycznej osady przybyłych z Holandii Olędrów i na trwałe scali historyczne tradycje z nowoczesnym, miejskim stylem życia.

Historyczna osada Oledrow

Nowe osiedle na Naramowicach w Poznaniu 

Obecnie Naramowice to prężnie rozwijająca się dzielnica Poznania, którą charakteryzuje nowa zabudowa mieszkaniowa jedno i wielorodzinna. Graniczy z takimi częściami miasta, jak Winogrady czy Piątkowo. Największym atutem Naramowic są wyjątkowe tereny zielone otaczające inwestycję Nove Olendry, które tworzą północny klin zieleni. Bliskość Warty oraz rezerwatu Żurawieniec czynią z tej lokalizacji jedno z najbardziej ekologicznych miejsc w Poznaniu. Bliskość do rozbudowanej infrastruktury miejskiej oraz dobre skomunikowanie Naramowic z centrum Poznania pozwala na prowadzenie nowoczesnego, miejskiego stylu życia. Planowana inwestycja drogowa polegająca na budowie tramwaju na Naramowice oraz ulicy Nowej Naramowickiej jest dodatkowym atutem przemawiającym za zamieszkaniem na osiedlu Nove Olendry. Dzięki planowanym usprawnieniom komunikacyjnym, całe osiedle będzie charakteryzować się jeszcze bardziej atrakcyjną lokalizacją na mieszkaniowej mapie Poznania. Nowe mieszkania w obrębie planowanej inwestycji, to przestrzeń, w której po prostu chce się żyć.

nowa inwestycja

Sprzedaż nowych mieszkań w Poznaniu, dostępnych dla każdego

Osiedle mieszkaniowe Nove Olendry to niepowtarzalna inwestycja. Łączy w sobie nowoczesność i funkcjonalność. To miejsce na mapie Poznania z niepowtarzalnym klimatem. Miejsce, w którym chce się zamieszkać.

Do dyspozycji mieszkańców są dwa nowoczesne, czterokondygnacyjne budynki wyposażone w windy, z nowymi mieszkaniami z tarasem lub ogródkiem o zróżnicowanej powierzchni od 31 m kw do 83 m kw. Niektóre z mieszkań na ostatnim piętrze posiadają stylową antresolę, która podnosi znacząco funkcjonalność przestrzeni mieszkań. Kameralne osiedle otacza zielona i ekologiczna przestrzeń wspólna, która pozostaje wyłącznie do dyspozycji mieszkańców. Różnorodne powierzchnie mieszkań zapewniają komfort wyboru i dopasowania do własnych potrzeb i upodobań. 

ceglana elewacja

Nad wszystkimi nowymi mieszkaniami na osiedlu Nove Olendry zawsze świeci słońce, które dzięki zastosowaniu fotowoltaiki zamieniane jest w energię pozwalającą zasilić liczne powierzchnie wspólne na osiedlu. Innowacyjna inwestycja deweloperska - Nove Olendry czerpie z tradycji dawnych przybyszów z Holandii - Olędrów, którzy kiedyś zamieszkiwali poznańskie Naramowice. Niezwykły design, prostota, duża przestrzeń oraz funkcjonalne i ekologiczne rozwiązania to atuty nowej inwestycji, które zadowolą wielu i zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających.

Przestrzeń do życia

Zalety nowych mieszkań na Osiedlu Nove Olendry w Poznaniu

Nowe mieszkania, które powstaną w ramach inwestycji Nove Olendry na Naramowicach w Poznaniu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających młodych, będących na czasie rodzin. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i przełomowym rozwiązaniom zastosowanym w budownictwie, cichej i spokojnej lokalizacji dobrze skomunikowanej z centrum Poznania, Nove Olendry są doskonałym miejscem do życia, które przekona wielu na długie lata.

Wypoczynek blisko natury 

Nowoczesna inwestycja Nove Olendry zlokalizowana jest w najbardziej zielonej okolicy Poznania. Bliskość Rezerwatu Żurawiniec, Góry Morasko, wybrzeża Warty, Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego i stawów rybnych sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Nowe mieszkania usytuowane w Naramowicach blisko Warty to miejsce dla osób, które cenią sobie komfort miejskiego życia i wypoczynek blisko natury.

Bliskość natury

Nowe mieszkania blisko centrum Poznania

Bliskość centrum miasta Poznania sprzyja spontanicznym spotkaniom z przyjaciółmi, wypadom na Stary Rynek, na zakupy do pobliskich galerii handlowych takich jak Poznań Plaza i Galeria Pestka, do kina czy teatru. Dzięki łatwemu dostępowi do infrastruktury oraz rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej, nowe mieszkania w obrębie inwestycji Nove Olendry są dobrze skomunikowane z centrum miasta, co pozwala na prowadzenie aktywnego, miejskiego trybu życia. Zlokalizowane w bezpośredniej bliskości osiedla przystanki autobusowe, trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju znajdująca się nieopodal oraz planowana ulica Nowa Naramowicka i tramwaj na Naramowice są dodatkowymi atutami nowej inwestycji w tej części miasta.

Nowe mieszkania w Poznaniu

W Naramowicach wszystko jest na wyciągnięcie ręki 

Niezależnie od tego, czy studiujesz i szukasz wygodnego, nowoczesnego mieszkania blisko kampusu, czy posiadasz rodzinę i cenisz sobie spokój okolicy i bliskość infrastruktury użytkowej, to w bezpośredniej okolicy osiedla Nove Olendry znajdziesz wszystko co niezbędne. Dzięki dobrze rozbudowanej infrastrukturze użytkowej poznańskich Naramowic, wszystkie mieszkania w obrębie nowej inwestycji mają łatwy dostęp do przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, kampusu uniwersyteckiego, aptek, placówek bankowych, kawiarni i  restauracji, stacji benzynowych, poczty, czy przychodni lekarskich. W Naramowicach wszystko to jest na wyciągnięcie ręki.

 

Nowe mieszkania w Poznaniu z pozytywną energią

Osiedle Nove Olendry w Poznaniu to miejsce, w którym najważniejsi są ludzie i ich zróżnicowane potrzeby oraz nowoczesna przestrzeń mieszkaniowo-użytkowa połączona z wieloletnią tradycją. Nowa inwestycja od doświadczonego dewelopera w poznańskich Naramowicach przyciągnie wszystkich entuzjastów miejskiego stylu życia i nowoczesnego designu, ale również tych, którzy cenią sobie bliskość natury.

Pozytywna energia

Nowe mieszkania od doświadczonego dewelopera 

W momencie wyboru mieszkania, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na samo mieszkanie, ale na to, jacy deweloperzy zajmują się budową danych mieszkań. Poznańska inwestycja Nove Olendry w Naramowicach realizowana jest przez doświadczonego dewelopera Novaform, należącego do holenderskiego holdingu Klok. Grupa Klok, to rodzinna firma zarządzana obecnie przez trzecie już pokolenie rodziny Van de Klok. Deweloper Novaform prowadzi działania na terenie Holandii, Niemiec i Polski angażując się w rozwój nieruchomości, nowe budownictwo i realizacje projektów budowlanych oraz inwestycje na rynku nieruchomości. Do tej pory, na terenie kraju deweloper zrealizował już nowoczesną inwestycję osiedla mieszkaniowego w podpoznańskim Koninku. Warto również dodać, że Novaform należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, co dodatkowo świadczy o ich profesjonalnym podejściu oraz jakości usług oferowanych na rynku mieszkaniowym. Domy i lokale od Novaform to pewność i bezpieczeństwo.

Deweloper z doświadczeniem