Nowe inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu

W wielu dużych polskich miastach, w tym w szczególności w Poznaniu, aktualnie bardzo mocno widoczny jest panujący boom mieszkaniowy. Stale umacnia się trend na nowe inwestycje mieszkaniowe. W ramach działań deweloperów na rynku nieruchomości powstają liczne, zupełnie nowe osiedla na obrzeżach miasta lub mniejsze kompleksy budynków i pojedyncze, nowoczesne bloki uzupełniające istniejącą już zabudowę. 

Chętnych do zakupu nowego mieszkania od dewelopera, mimo relatywnie wysokich cen, wcale nie brakuje. Jak pokazują statystyki, Polacy coraz częściej decydują się na wybór mieszkania z rynku pierwotnego. Decyduje o tym wiele różnych czynników.   

Liczba nowych inwestycji w Poznaniu stale rośnie, a kolejne mieszkania są oddawane do użytku nowym lokatorom, jedno po drugim. Pomimo tego faktu, decydując się na zakup, trzeba szybko podjąć decyzję, zanim inne osoby wykupią wszystkie mieszkania w danej lokalizacji. 

klucz w drzwiach

Im bardziej prestiżowa dzielnica Poznania i im bardziej komfortowe i nowoczesne osiedle, tym szybciej mieszkania będą już zarezerwowane. W przypadku niektórych inwestycji lub konkretnych lokali mieszkalnych, rezerwacje są dokonane już w pierwszym dniu sprzedaży, który rozpoczyna się jeszcze na długo przed rozpoczęciem właściwych prac budowlanych. Dzieje się tak na przykład, gdy dane osiedle wyróżnia się formą, designem i projektem, tak jak chociażby Osiedle Nove Olendry na Naramowicach w Poznaniu.

Dynamiczny rynek nowych inwestycji w Poznaniu

Nie będzie wcale przejaskrawieniem, jeśli padnie tu stwierdzenie, że rynek mieszkaniowy w Poznaniu, a w szczególności rynek nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu, bije wszelkie rekordy. Co więcej przy obecnie utrzymującym się boomie mieszkaniowym i sprzyjającej koniunkturze, nic nie wskazuje na załamanie na rynku nieruchomości w najbliższym czasie. 

Deweloperzy mogę się tylko cieszyć z takiej sytuacji. Kolejne inwestycje są oddawane nowym lokatorom terminowo, a plany sprzedażowe i przyszłe koncepcje na intensywną zabudowę przestrzeni miejskiej, wcale nie słabną. Poznański rynek nowych inwestycji mieszkaniowych ma się naprawdę dobrze. Pod koniec 2018 roku w Poznaniu odnotowano najwyższy w całym kraju wzrost liczby mieszkań. Pod względem nowych inwestycji mieszkaniowych Poznań przegonił nawet Warszawę, w której równiez ostatnio buduje się na potęgę. 

mężczyzna na tle domu

Najlepsze lokalizacje nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu

Nowe inwestycje mieszkaniowe pojawiają się w Poznaniu praktycznie we wszystkich dzielnicach, ze ścisłym centrum miasta włącznie. Pewne lokalizacje na mapie miasta są jednak bardziej pożądane od innych. Zdecydowanie najdynamiczniej rozwija się północna część miasta, co widać wyraźnie po liczbie nowych mieszkań oddawanych do użytku właśnie tam. Wśród najchętniej wybieranych przez przyszłych lokatorów dzielnic na północy Poznania są Winogrady, Piątkowo, Umultowo, Radojewo, Morasko i oczywiście Naramowice. Te ostatnie są obecnie najpopularniejszą dzielnicą na mapie miasta.

Poza północą Poznania, liczne nowe inwestycje mieszkaniowe są widoczne również w centrum: na Garbarach, Jeżycach, Łazarzu oraz na Wildzie. Ponadto, w pozostałych dzielnicach, takich jak: Nowe Miasto, Rataje, Grunwald, czy Strzeszyn, nowoczesnych mieszkań, na strzeżonych, bezpiecznych osiedlach również nie brakuje.

Zalety mieszkania na Naramowicach w Poznaniu

Pomimo wielu czynników,które przemawiają za wyborem mieszkania bliżej centrum miasta, Naramowice mają w sobie to coś, czego nie sposób znaleźć w żadnej innej lokalizacji na mapie Poznania. 

real estate

Naramowice to najbardziej zielona dzielnica miasta, gdzie natura jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie pozostaje doskonale skomunikowana z centrum miasta, dzięki licznym połączeniom autobusom i szybkiemu tramwajowi miejskiemu - PST. Ponadto, na Naramowicach znajduje się wszystko, co jest potrzebne do komfortowego i spokojnego, codziennego życia zarówno studentom, parom, młodym rodzinom z dziećmi jak i starszym osobom. W pobliżu znajdują się liczne sklepy, szkoły i przedszkola, kampus uczelni wyższej, placówki pocztowe, apteki i przychodnie lekarskie. Do najbliższej galerii handlowej czy centrum miasta można zawsze szybko i sprawnie dojechać transportem miejskim. 

Podczas, gdy wielu deweloperów podąża za najpopularniejszym obecnie trendem budowania w klasycznej, nowoczesnej formie, Ci którzy chcą się wyłamać i zaoferować coś naprawdę wyjątkowego, stawiają na mniej oczywiste projekty i bardziej designerskie podejście do budownictwa mieszkaniowego. Dzięki zastąpieniu prostych i oczywistych zestawień bieli i odcieni szarości z elementami stalowymi i szkłem, można uzyskać nowe, ekscytujące formy, które będą fascynować i urozmaicać przestrzeń miejską.

W przypadku inwestycji Nove Olendry na Naramowicach, mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, nowoczesnym i przyciągającym spojrzenia. Inwestycja łączy w sobie nowoczesność i funkcjonalność. To miejsce z klimatem, w którym po prostu chce się zamieszkać. Wizytówką Novych Olendrów jest unikatowa zewnętrzna elewacja z mineralnej płytki klinkierowej oraz liczne ekologiczne rozwiązania. Do realizacji inwestycji wykorzystywane zostały najwyższej jakości materiały gwarantujące wyjątkowy komfort i jakość życia. Przekonaj się sam, że na Novych Olendrach już niedługo może znajdować się Twój wymarzony dom!