Jakie ogrzewanie do domu sprawdzi się najlepiej?

Sezon letni w pełni, więc raczej nie myślimy teraz o kwestii ogrzewania naszego domu czy mieszkania. Jeśli jednak planujesz remont w Twoich czterech ścianach, przeprowadzkę lub budujesz własny dom, warto już teraz, jeszcze przed rozpoczęciem zimowego sezonu grzewczego, zatroszczyć się o sprawne i efektywne ogrzewanie w domu. Dowiedz się jakie rodzaje ogrzewania są najpopularniejsze w Polsce oraz czym różni się ogrzewanie mieszkania od ogrzewania domu. Poznaj najczęściej wybierane w Polsce rodzaje grzejników i zdecyduj w jaki sposób przez następne lata będziesz ogrzewać swój dom. Sprawdź koniecznie!

Rodzaje ogrzewania - drewno

Rodzaje ogrzewania

Efektywne ogrzewanie w mieszkaniu lub w domu to jedna z podstawowych kwestii poruszanych podczas zakupu nowego mieszkania czy budowy domu. Dobre ogrzewanie jest podstawą naszego zdrowia, komfortu termicznego przez cały rok oraz oszczędności. Zdecydowana większość wydatków na dom w okresie jesienno-zimowym to właśnie koszty związane z ogrzewaniem. No cóż... Taki mamy klimat! 

 

Do każdego rodzaju budynku i zabudowy mieszkalnej należy dobrać indywidualny rodzaj ogrzewania. W tym celu warto skorzystać z usług pracowników zajmujących się projektami instalacji. Na podstawie zebranych danych (m.in. grubość ścian, rodzaj okien) eksperci dokonają niezbędnych obliczeń i przedstawią nam nasze zapotrzebowanie na energię cieplną. 

 

Jeśli chodzi o rodzaje ogrzewania domu, to w zależności od rodzaju urządzenia oraz wykorzystywanego paliwa, instalacje grzewcze dzielimy na: zasilane paliwem stałym, np. węglowe, pelletowe czy drzewne, gazowe, pompy ciepła, olejowe czy elektryczne.

 

Najpopularniejsze rodzaje grzejników 

Liczba dostępnych na rynku grzejników jest ogromna, dlatego wybór najwłaściwszych do naszego domu czy mieszkania wcale nie jest prostą sprawą. Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane w Polsce rodzaje grzejników wraz z ich charakterystyką. 

Grzejniki żeliwne 

Być może niektórzy uznają je za nienowoczesne, jednak obecne kaloryfery żeliwne mają różne kształty oraz kolory i mogą stać się całkiem elegancką ozdobą naszego mieszkania. Grzejniki żeliwne charakteryzują się dużą pojemnością wodną i cieplną, co oznacza, że wolno się nagrzewają ale również długo oddają ciepło. Są odporne na korozję i mają wysoką trwałość. 

Grzejniki aluminiowe 

Znakomicie nadają się do zastępowania starych grzejników żeliwnych w przypadku modernizacji instalacji, bowiem odpowiadają im pod względem wielkości i mocy. Ze względu na dużą przewodność cieplną aluminium i umiarkowaną pojemność wodną, grzejniki tego rodzaju dość szybko się nagrzewają, co ułatwia sterowanie temperaturą w mieszkaniu.

Grzejniki kanałowe 

To szczególny rodzaj grzejników konwektorowych, które bardzo szybko zyskują w Polsce na popularności. Są niesamowicie estetyczne i pasują do minimalistycznych wnętrz. Grzejnik kanałowy nie zakłóca funkcjonalności wnętrza - jedynym widocznym elementem jest przeważnie elegancka kratka wkomponowana w podłogę, pod którą umieszczony jest element grzewczy. Błyskawicznie się nagrzewają, co pozwala na precyzyjne sterowanie temperaturą i jest ogromnym atutem w przypadku montażu w pomieszczeniach, w których wysoki poziom komfortu cieplnego potrzebny jest jedynie przez kilka godzin w ciągu doby. 

Rodzaje ogrzewania - gaz

Jak wygląda ekologiczne ogrzewanie domu? 

Ostatnio bardzo modne stało się ekologiczne ogrzewanie mieszkania i domu. Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na duże oszczędności finansowe oraz troskę o naszą planetę. Wszyscy mamy już dość wszędobylskiego smogu! 

 

Ekologiczne ogrzewanie domu oznacza nie tylko wybór nowoczesnego urządzenia, ale również przestrzeganie zasad dotyczących wyboru wysokiej jakości paliwa. Decyzja o instalacji przykładowo niskoemisyjnego kotła CO lub pompy ciepła, ma duży wpływ na redukcję zanieczyszczeń środowiska. Obecnie dostępna technologia pozwala nam na tzw. czyste ogrzewanie, czyli m.in. możliwość kontrolowania wpływu naszego ogrzewania domu na środowisko za pomocą smartfona. Możliwe jest również monitorowanie bieżących oszczędności względem konwencjonalnych, czyli tradycyjnych instalacji. 

 

W mieszkaniach na osiedlu Nove Olendry będziesz miał zawsze tak ciepło, jak będziesz chciał. Dzięki podpięciu do ogrzewania miejskiego, opłaty za prąd nie będą wysokie! Sprawdź, jakie mieszkania są jeszcze dostępna na https://www.noveolendry.pl/oferta/