Nowoczesne Osiedla Mieszkaniowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania

Piękne mieszkanie, które będzie urządzone dokładnie tak, jak sobie wymarzysz to jedno z największych marzeń, jakie większość z nas posiada. Ponieważ jednak to, co w środku w tym przypadku to nie wszystko – warto pomyśleć o tym, co znajduje się na zewnątrz. Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny, a także wygoda i różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania, to kwestie, na które warto zwrócić uwagę, wybierając osiedle. 

 

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe powstają na terenie całej Polski. Jednym z takich miejsc są właśnie Nove Olendry.

 

Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych

Co obecnie zaprząta głowy większości z naukowców, a często także nas? Nie możemy za to ręczyć, ale jednym z takich tematów zdecydowanie jest ekologia. Dbanie o naszą planetę, ograniczanie ilości odpadków, toksyn, opracowywanie nowoczesnych rozwiązań i troszczenie się o zdrowie ludzi, zwierząt i całej biosfery to cele, na których należy się skupić.

Branża budowlana, deweloperzy, architekci – wszyscy starają się podążać za trendami w byciu eko. Nowoczesne osiedle mieszkaniowe czerpią z nich pełnymi garściami! 

 

Energia odnawialna

Czyli coś, o czym jest głośno od wielu lat. Na szczęście od pewnego czasu technologie pozwalające na korzystanie z odnawialnych źródeł energii są coraz łatwiej dostępne. Szczególną popularnością cieszy się fotowoltaika.  Nowoczesne osiedla mieszkaniowe bardzo często posiadają rozwiązania tego typu. 

 

Nic dziwnego – fotowoltaika to prawdziwy hit! Czym jest? Są to panele słoneczne (nie myl ich z kolektorami, które mają za zadanie jedynie podgrzewanie wody), które wykorzystują energię słoneczną do produkcji prądu. W czasie tego procesu nie generujemy CO2, ani żadnych toksycznych odpadków. Jest to prawdziwie czysta energia!

 

Nove Olendry także skorzystają z energii fotowoltaicznej. Będą nią zasilane wspólne części osiedla – np. lamy, które oświetlą okolicę i pomogą w bezpiecznym dotarciu do domu! 

 

solar panels

 

Powrót do korzeni budownictwa

 

Nie liczy się tylko prąd, ale także materiały, z jakich budowane są domy czy bloki. Od pewnego czasu do łask wracają bardziej “pierwotne” produkty. Słoma, glina, drewno i cegły: to właśnie one królują wśród nowoczesnych osiedli, które skupiają się na ekologicznym podejściu. Cechują się nie tylko dużą energooszczędnością, ale także tym, że są naturalne, nie szkodzą środowisku i trwałe.  Pamiętaj, że nadmierna wycinka drzew to jeden z najpoważniejszych problemów ekologii, dlatego zawsze lepiej się upewnić, skąd pochodzi nasze drewno. Pamiętaj, że wiele gatunków jest zagrożonych. Piękny parkiet to jedno – przyszłość naszej planety to coś zupełnie innego. 

 

Wady rozwiązań ekologicznych

 

Niestety poza niepodważalnymi zaletami, ekologiczne rozwiazania są drogie. Jest to główny powód, dla którego wiele osób nie decyduje się na fotowoltaikę czy materiały eko. Rynek jednak się rozwija. O ile nie mamy do czynienia z chwilowym trendem, a nowym kierunkiem – są szanse na to, że ceny będą spadać, a coraz więcej osób będzie mogło sobie pozwolić na skorzystanie z szansy bycia eko.

 

Bezpieczeństwo osiedla

 

Nowoczesne osiedle mieszkaniowe zazwyczaj korzystają z rozwiązań, które pomagają w zwiększeniu bezpieczeństwa. Bardzo często montowane są kamery oraz bramy, zabezpieczane specjalnym kodem. Coraz popularniejsze staje się także zatrudnianie profesjonalnych ochroniarzy lub struża. Niegdyś struża posiadało bardzo wiele kamienic. Potem nastąpiły lata, w których odeszło się od tej funkcji. Obecnie wraca ona do łask. Dla wielu z tych, którzy szukają mieszkania na osiedlu, które ma być nowoczesne i spełniać najwyższe standardy, będzie szukało miejsca z dodatkową ochroną. Nic dziwnego – w końcu bezpieczeństwo to podstawa! 

 

modern building

 

Forma też się liczy!

 

To, z czego zbudowane są bloki czy domy, to jedna kwestia. Czymś zupełnie innym i w zasadzie podstawowym, jest ich wygląd. Jeżeli szukamy własnego M, które będzie znajdowało się w nowoczesnej okolicy, będzie funkcjonalne i bezpieczne, to z pewnością będzie się dla nas liczyło także to, jak bloki czy apartamentowce wyglądają z zewnątrz. Zapomnij o wielkiej płycie – to już przeżytek! Obecnie buduje się budynki, które przyciągają wzrok, zazwyczaj są minimalistyczne, z dobrych materiałów. Nove Olendry spełniają wszystkie te założenia, z tym, że wyróżniają się na tle konkurencji oryginalnością. Nie znajdziesz tu banalnych szarości i bieli. Postawiliśmy na elewację imitującą cegłę, dzięki czemu nie tylko uzyskaliśmy bardziej przytulny efekt, ale także osiągnęliśmy niepowtarzalną nietuzinkowość.  

 

Jeżeli szukasz nowoczesnego osiedla mieszkaniowego, koniecznie sprawdź nasza ofertę, a przekonasz się, że na Novych Olendrach chce się mieszkać!